Vyhledávání - Výroba razítek Praha

úterý 8. července 2014

Razítka


Firemní razítka jsou nepostradatelná v každé kanceláři. Razítko sice není povinné, ale asi neexistuje firma nebo živnostník bez razítka. Na otisku firemních razítek je zpravidla uveden název společnosti a její sídlo, indentifikační číslo, někdy i telefon a e-mail a web.Hojně se používaj razítka s logem firmy. Firemní razítka mohou být obdélná, kulatá, také oválná i trojúhelníková.Ovalná a kulatá razítka slouží především jako razítko s logem uprostřed a textem po obvodu, avšak i tahle razítka se někdy používají pouze s textem, bez grafiky. Nejpoužívanější mezi firmami jsou samonamáčecí razítka Trodat a Colop, přesto je možné objednat i tradiční razítko dřevěné.

Samonamáčecí firemní razítka se vyrábí především ve značkách Trodat a Colop. Dříve převládala tvorba razítek Trodat, produkce razítek Trodat byla značně vyšší než u Colopu, poté šla dost nahoru produkce razítek Colop (důvodem je byla nejpravděpodobněji nižší cena). Dnes je tvorba razítek Colop u zákazníků velmi žádaná. Firemní razítka Colop i Trodat se vyrábí nejenom samonamáčecí, ale i nesamonamáčecí s profilovými pásky, což jsou razítka s datumem, nebo s čísly, kde se datum (resp. čísla) nastavují manuálně posouváním pásků, ať už se jedná o datumová nebo číslovací razítka s textem, či bez textu.

Jednou z forem firemního razítka je razítko se jménem, nemusí se jednat jen o samotnou jmenovku, také se dělají razítka se jménem a funkcí, kde se nabízí dvě varianty - jednořádkové razítko (ideálně podlouhlé, např. Colop 15 nebo Colop 25), nebo dvouřádkové, první řádek jméno a druhý funkce (nejčastěji Colop 20 nebo Trodat 4911). Podobným typem razítka je podpisové razítko, které šetří čas. Stačí zaslat oskenovaný vzor podpisu (propiskou černé barvy na bílém papíru), a není problém nechat si zhotovit razítko s podpisovým vzorem.

Pokud se údaj na razítku změní (např. adresa, telefon aj.), nemusíte hned shánět nové razítko, stačí vyměnit textovou desku, stará textová deska se ze strojku razítak odstraní  a vloží se nová. Je jedno, jestli máte samonamáčecí razítko nebo dřevěné, způsob výměny je stejný. U samonamáčecích razítek se může stát, že kvůli výměně textové desky bude potřeba vyměnit i barevný polštářek (razítkovací polštářek totiž může být vytlačený od minulé textové desky a s novou by razítko netisklo dobře).

Nejčastějí jsou gumová razítka, tedy razítka, kde se textová deska vyrábím laserovým gravírováním do gumy. Gravírování stroj odstraní přebytečnou vrstvu gumy, tak aby vytvořil text, který chcete na razítku. Textové desky do razítek se vyrábí i z polymerových hnmot. Razítko s polymerovou deskou vytváří otisk stejné kvality jako gumové razítko.

Známá jsou i razítka na textil. Pro tento účel se dá využít takřka jakékoliv razítko. Po výběru vhodného razítko si ho objednáte se suchým polštářkem (bez barvy) a k tomu razítkovou barvu na textil, která se naleje do polštářku, čímž vznikne razítko na textil.

Také se používají úřední razítka (hlavně kulatá razítka se státním znakem), dále kontrolní razítka, účetní razítka, razítka soudních znalců, razítka revizních techniků a jiná.

 Nepoužvají se jen firemní razítka, také jsou dost oblíbená obrázková razítka s nejrůznějšími motivy, razítka s abecedou, razítka s čísly a jiná razítka pro děti. Můžete si nechat udělat jak razítko s obrázkem a textem, tak razítko pouze s obrázkem.

V poslední době jsou velice populární razítka na geocaching. Při geocachingu se zjednodušeně hledají zajímavá místa, na nich se vytvoří skrýš (anglicky cache, od toho také název), tam bývá zápisník. Razítka pro geocaching se vloží do zápisníku místo podpisu, jako důkaz, že člověk skrýš našel. Geocaching razítka se používají většinou kapesní, často kulatá razítka.

Když máme čas prázdnin tak ještě nezapomenu zmínit školní razítka. Nejvíce žádaná jsou razítka pro prvňáčky, ale používají se i školní razítka pro žáky vyšších ročníků. Školní razítko má podobu razítka se jménem, někdy se používá školní razítko se jménem a třídou (to má však nevýhodu, že je použitelné jen jeden rok).Školní razítka mohou být samonamáčecí, také dřevěná.

Žádné komentáře:

Okomentovat